ÜHISPILT RIIGIPEAGA: Andrus Pajumäe kirjutatud muinaslugu kratist tõi talle eripreemia ja ühispildi president Kersti Kaljulaiuga. Foto: Tiina Tiideberg

Sten Roosi XXV muinasjutuvõistluse kokkuvõtted tehti traditsiooniliselt Tallinna raekoja pidulikus saalis. Häid muinasjutukirjutajaid tervitas president, meeleolukaid vahepalu esitasid Tallinna muusikakooli õpilased.

Võistluse korraldajate, Ann ja Ants Roosi sõnul tuli žüriil sel aastal läbi lugeda 256 muinasjuttu. Välja anti kolm medalit ja hulk eriauhindu. Ajakiri Hea Laps annab võistlusest põhjalikuma ülevaate ja avaldab huvitavamaid töid.

Kambja kooli 9.klassi õpilane Andrus Pajumägi mõtles välja loo väsinud koolipoisist, kes enda abiliseks krati valmistab. Esialgu on tollest tegelasest küll rohkem tüli, aga hiljem saab temast poisile sõber. Kratilugu kiitis väga Leelo Tungal ja see tõi Andrusele žürii eripreemia. Pidulik üritus lõppes ühise tordisöömisega.

Juhendaja Tiina Tiideberg