Kambja kooli õpilasesindus korraldab laupäeval, 29. aprillil toimuval Kambja kooli vilistlaste ja sõprade kokkutulekul Sõbraloterii, mille tulu kasutatakse vahetundide sisustamiseks vajalike vahendite ostmiseks.

 Kambja Ignatsi Jaagu kooli 330. õppeaasta tähistamise ettevõtmisena püütakse leida selliste küpsiste retsept või retsepte, mida hiljem tuntakse kui Kambja kooli küpsist.

 Intervjuu vallavanem Ivar Tedremaga

 7. mail kell 11 - 15 on kõik oodatud Kambja vallamaja parki kevadlaadale.

 Hoolimata asjaolust, et Ülenurme vald täitis kõiki haldusreformiseaduses nõutud kriteeriume, näeb Vabariigi Valitsus ette ikkagi tema sundühendmise naabervallaga.

 26. märtsil oli pensionäridel meeldejäävalt tore pühapäev Vana-Kuustes.

 Pühapäeval, 7. mail 2017 algusega kell 11.00 korraldab Kambja spordiklubi 20. Kambja ümber järve jooksu.

koerSellel kevadel täitub Eestil neli aastat ametlikult marutaudivabaks riigiks saamisest. Hoolimata sellest, et tegu on hea uudisega, on olukorral ka oma varjukülg.

 Sten Roosi XXV muinasjutuvõistluse kokkuvõtted tehti traditsiooniliselt Tallinna raekoja pidulikus saalis. Häid muinasjutukirjutajaid tervitas president, meeleolukaid vahepalu esitasid Tallinna muusikakooli õpilased.

Haldusreformi seadus näeb ette, et omavalitsuste ühendamise eel on kohustuslik korraldada küsitlus rahva arvamuse selgitamiseks.

Kambja vallas toimub küsitlus pühapäeval, 23. aprillil ja esmaspäeval, 24. aprillil 2017. Küsitluslehel on küsimus „Kas pooldate Kambja ja Ülenurme valla sundühendamist?“

Aprillikuu viimasel nädalavahetusel tähistab Kambja Ignatsi Jaagu kool 330. sünnipäeva. Nii väärikas eas koole on Eestis vaid käputäis ja 330. aastapäev on verstapost, millest ei saa märkamiseta mööda minna.

Kutsume kõiki kambjalasi, vilistlasi ja lapsevanemaid koolimajja, et üheskoos Ignatsi Jaagu kooli üle rõõmu tunda ning kohtuda endiste kaaslaste ja õpetajatega.

Aasta lõpus leppisime meie, Kuuste kooli seitsmenda ja kaheksanda klassi õpilased kokku, et ei tee jõuludeks loosipakke, vaid aitame endast nõrgemaid – sel korral Tartu koduta loomi.

 Kuuste kooli esimese kuni neljanda klassi õpilastel käis külas Valge Tähekiir ja tema tore peremees Marko Kaldur.

 Soojad õnnesoovid kõikidele aprillikuu sünnipäevalastele Kambja vallavolikogult ja vallavalitsuselt. 

Kolmapäeval, 12. aprillil kell 12 Kambja kultuurikeskuses kodutekstiili müük.

Kuuste kool kutsub sügisel kooli tulevate laste vanemaid kolmapäeval, 19. aprillil kell 17.00 kooliga ja tulevase õpetajaga tutvuma.

Noor pere ühe beebi ja ühe kõutsiga otsib üürikodu, mis asuks Kambjas.

Soodne fekaalivedu,settekaevude tühjendamine. Tel 510 9995

 Euroopas levib nii mets- kui ka kodulindude hulgas ravimatu haigus - lindude gripp, mis võib sel aastal suure tõenäosusega jõuda ka Eestisse. Seeõttu peaksid inimesed teavitama Veterinaar- ja Toiduametit surnud lindudest, et võimalikule puhangule õigeaegselt jälile jõuda. Praegu Euroopas leviv viirusetüvi H5N8 inimestele ohtlik ei ole ja põhjustab ainult lindude haigestumist. Lindude gripi Eestisse jõudmise oht suureneb just nüüd, kui tagasi jõuavad potentsiaalselt viirust kandvad rändlinnud, kes võivad haigust levitada. Teoreetiliselt on kõik linnuliigid linnugripist ohustatud, teistest vastuvõtlikumad on kodulinnud, veelinnud ja röövlinnud.

 20.-22. aprillil 2017 Tartu Näituste messikeskuses peetav Maamess on juubelihõnguline, toimudes 25. korda!

Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates homsest, 25.märtsist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jäälemineku keeld. Keelu eesmärk on ennetada veeõnnetusi ja säästa inimelusid. Päästeamet tuletab meelde, et seoses kevade ja soojade ilmade saabumisega on siseveekogude jää muutunud väga hapraks ning mitte kandvaks, seega on jääl liikumine eluohtlik.

 Lume alt välja sulanud kulu kuivab kevadpäikese ja tuulte käes kiiresti ning muutub kergesti süttivaks. Kulupõletamine on keelatud ja kuluprahist vabanemise sooviga lõunaeestlased seda tavaliselt põlema ei süüta. Päästeameti Lõuna päästekeskusele teeb muret igakevadine lõkkepõletamine, kus ohutusnõuete eiramisel kulu siiski süttib ja põleng levib metsa või hoonetele. Tihti tehakse lõket hoolimata kõvast tuulest, mis sädemed ümbrusele kannab. Kulupõlenguid põhjustab ka hooletu ümberkäimine lahtise tulega, milleks enamasti kulusse visatud kustutamata suitsukoni või tikk.

 Koolinoorte teatrifestivali Tartumaa piirkonnavoorus Rõngus osales 9.klass ja võitis kolmest võimalikust auhinnast kaks: parima omaloomingulise näidendi ja näitlejapreemia.Viimase saaja oli Andrus Pajumägi. Parim oli aga see, et meie teatritegemise eesmärk polnud üldse võistlemine.

 Täispuidust uksed, aknad, trepid jt tooted. Eritellimustööd ja paigaldus.

Weather data OK.
Kambja
10 °C

Väljaanded