KAKS TUNNUSTATUT: Ivar Tedrema ja Eha Jakobson rahvuspüha aktusel teineteist õnnitlemas. Foto: Toivo Ärtis

Kui Unipiha algkooli direktor Eha Jakobson astus Kambja kultuurikeskuse saalis peetud rahvuspüha aktusel rahva ette, et õnnitleda Ivar Tedremad kui värsket valla teenetemärgi saajat, oli õnnitletaval hea võimalus õnnitleda ka õnnitluse lausujat, kes oli saanud ju mõni tund varem Tartu maavanemalt väärika autasu – Tartumaa teenetemärgi Kuldne Tammeoks.

Vallavanem Ivar Tedrema on kuueteistkümnes inimene, kelle innukat Kambjale pühendumist tunnustas vallavolikogu valla teenetemärgi andmisega.

Enne haridus- ja kultuurielu edendajat Eha Jakobsoni on Kambjaga seotud inimestest Tartu maakonna teenetemärgi Kuldne Tammeoks pälvinud Hilja Neumann, Ivar Tedrema, Tiit Veeber, Enn Liba, Elle Ott ja Joel Luhamets.

Esimene Kambja valla teenetemärk anti 1999. aastal Endla Langelile. Tartumaa teenetemärki hakati välja andma 2005. aastal.

Toivo Ärtis